adidas yeezy boost 350 v2 store list adidas yeezy boost 350 v2 adidas yeezy boost 350 v2 beluga confirmed release date adidas yeezy boost 350 v2 beluga solar red yeezy boost 350 v2 grey orange nice kicks dtla adidas yeezy boost 350 v2 release yeezy surprises buy adidas yeezy boost 350 v2 online adidas yeezy boost 350 v2 beluga adidas yeezy boost 350 v2 black peach adidas yeezy sply boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 upcoming releases adidas yeezy 350 boost v2 white black sample adidas yeezy boost 350 v2 official images adidas yeezy boost 350 v2 beluga official images nba x yeezy boost 350 v2 concepts adidas yeezy boost 350 v2 beluga another look adidas yeezy boost 350 v2 beluga more new images adidas yeezy boost 350 v2 beluga on feet images adidas yeezy boost 350 v2 beluga unboxing video adidas yeezy boost 350 v2 beluga more imagery

Tak to już jest, że większość z nas lubi szukać usprawiedliwienia dla swojej nadwagi. Winą za tycie obarczamy zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne czy przyjmowane stale leki. Ile jest  w tym prawdy? Czy są choroby, które sprzyjają tyciu? Zapraszam do lektury.

 

 

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zajęłam I miejsce w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Bałtycki w kategorii najlepsza przychodnia /gabinet lekarski w powiecie kościerskim. Zdobycie tej nagrody nie było by możliwe gdyby nie Państwa głosy, a także zgłoszenie mojego gabinetu przez Państwa do konkursu.

Dziennik Bałtycki ogłosił 7 lipca o organizowanym plebiscycie medycznym . Osobno w Gdańsku i Sopocie, w Gdyni oraz w pomorskich powiatach. Czytelnicy głosowali na Lekarza Rodzinnego, Pediatrę, Stomatologa, Pielęgniarkę lub Położną, Farmaceutę i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - przychodnię lub gabinet lekarski. 
Wczoraj (9 września br.) miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystym zakończeniu plebiscytu oraz wręczeniu dyplomów w Dworze Artusa w Gdańsku.

Chciałabym bardzo podziękować Państwu za wszystkie oddane głosy. To ogromne wyróżnienie, które jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy i utwierdza w przekonaniu, o słuszności i potrzebie wykonywanego zawodu.

   

 

 

 

Smakowite świąteczne potrawy zachęcają do konsumpcji. Wizyty u rodziny i znajomych również sprzyjają sięganiu po kolejną porcję ciasta lub inne kaloryczne przekąski. Warto jednak pamiętać, że tydzień nieograniczonego jedzenia może przysporzyć dodatkowych kilogramów. Nie oznacza to oczywiście, że świątecznych smakołyków należy się bezwzględnie wystrzegać. Osoby, które próbują schudnąć lub utrzymać prawidłową masę ciała, powinny jednak podczas świątecznych dni zwracać uwagę na to, co i w jakiej ilości trafia na ich talerz. Te i inne kwestie zostały omówione na łamach poradnika w czwartowym - Wigilijnym wydaniu Gryfa Kościerskiego. Zapraszam do lektury!

 

 

W miniony weekend uczestniczyłam na bardzo ważnym szkoleniu dotyczącye zaburzeń odzywiania. Miałam okazję doszkolić się w psychologicznych aspektach odżywiania w anoreksjii i bulimi, a także dowiedziałam się więcej o kompleksowej pracy z klientem cierpiącym na kompulsywne objadanie się. Zajęcia w formie wykładowej poruszały następujące tematy: czy anoreksja i bulimia to choroby stricte dietetyczne, teorie prawidłowego odżywiania w przypadku niedowagi czy zagrożenia płynące z przeczyszczania się.

 

 

W ubiegły piątek miałam okazję uczestniczyć w rozmowie tygodnia i odpowiedzieć na kilka pytań dla Gryfa Kościerskiego dotyczących zbilansowanej diety. Padły pytania:

 1. Dlaczego obecnie tak wiele osób musi walczyć z nadwagą i otyłością?
 2. Czy jest jakaś uniwersalna, zdrowa i bezpieczna dieta dla każdego?
 3. Czy istnieją produkty żywnościowe, które pomagają w walce o szczupłą sylwetkę?
 4. Czy warto korzystać ze środków farmakologicznych, tabletek, herbatek w celu utraty masy ciała?
 5. Czy to prawda, że picie wody w nadmiarze może wpłynąć na wzrost wagi?
 6. Dlaczego jedni potrafią schudnąć szybko, a inni nie?

Odpowiedzi na te i inne pytania odsyłam do Gryfa Kościerskiego z 20.11.2015r.

 

 

 

W ramach ogólnopolskiej akcji na temat zdrowego odżywiania w szkołach uczniowie kl.0-III uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Opowiedziałam uczniom w jaki sposób należy zdrowo się odżywiać, czego powinniśmy jeść dużo, a czego unikać. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat regularności przyjmowania posiłków w ciągu dnia. Mówiłam, jak utrzymać organizm w dobrej kondycji oraz dlaczego należy ograniczyć spożywanie słodyczy i napojów gazowanych, a zwiększyć ilość zjadanych warzywa i owoców. Tłumaczyłam w jaki sposób żywność wpływa na nasze samopoczucie czy zachowanie. Dzieci wspólnie budowały piramidę zdrowego żywienia. Aktywnie i z dużym zaangażowniem odpowiały na moje pytania. Uczniowie dowiedzieli się jak ogromną wartość ma woda i ile powinniśmy jej pić w ciągu dnia. Podkreśliłam również, że ważnym posiłkiem jest śniadanie, ponieważ daje nam energię i siłę do nauki.

  

 

 

Sposób odżywiania się jest szczególnie istotny dla młodych, rozwijających się organizmów. Jak najwcześniejsze zdobycie wiedzy na ten temat może zaprocentować w przyszłości umiejętnym doborem składników pokarmowych. Dlatego tak ważna jest edukacja dzieci w szkołach podstawowych. Tym razem odwiedziłam Zespół Szkół publicznych nr 6 w Kościerzynie.  Rozmawiałam z dziećmi z klasy IIc i IId właśnie na temat sposobów zdrowego odżywiania się. Opowiedziałam również o piramidzie żywieniowej, a także zasygnalizowałam, jak ważne jest prawidłowe komponowanie posiłków. Dzieci zapoznały się z „piramidą żywienia” i jej poziomami, które symbolizowały poszczególne grupy produktów spożywczych. Trzeba przyznać, że cała klasa świetnie radziła sobie z nazewnictwem poszczególnych produktów spożywczych. Wspomniano także o roli wapnia w organizmie ludzkim. Wszyscy uczniowie doskonale wiedzieli, że ten pierwiastek chemiczny jest niezwykle potrzebny do budowy kośćca. Na zakończenie, tradycyjnie zostały rozdane edukacyjne kolorowanki. 

   

 

 

W ubiegłą sobotę miała okazję uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji  Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków TRNEDS IN DIETETICS 2015 w Łodzi. Wiedza o żywności i żywieniu jest jedną z najintensywniej rozwijających się dziedzin nauki, a wpływ  poszczególnych wzorców odżywiania, czy też substancji zawartych w pożywieniu  na organizm człowieka jest przedmiotem ogromnej liczby badań. Niejednokrotnie ich wyniki przynoszą sprzeczne wnioski, co znacznie utrudnia opracowanie jednolitego stanowiska dotyczącego szeregu problemów związanych z obszarem nauki o żywności i żywieniu. Dietetykom nie są więc obce zagadnienia i teorie, które przez wiele lat nadal pozostają bez jednoznacznego objaśnienia naukowego.

Tematyka tegorocznej konferencji Trends in Dietetics.:

 • Zastosowanie diety Intermittent fasting w żywieniu sportowców
 • Metoda Baby Led Weaning  (BLW) w żywieniu niemowląt
 • Zasadność stosowania suplementów diety zawierających związki mające na celu normalizację stężenia  glukozy we krwi
 • Nieceliakalna wrażliwości na gluten - kiedy zastosowanie diety bezglutenowej ma sens?
 • Dieta Paleo- optymalny model żywienia czy kolejna moda?
 • Nowe strategie leczenia żywieniowego choroby Hashimoto
 • Zastosowania diety bezgutenowej u dzieci z autyzmem

 

 

 

Z okazji tygodnia promocji zdrowia pt. "Zdrowo jemy - silni rośniemy" w ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki ZSP nr 3 w Kościerzynie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem.

Opowiedziałaa uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Dzieci wspólnie budowały  piramidę żywienia. W trakcie warsztatów uczniowie poznawali funkcje poszczególnych składników pokarmowych, oraz znaczenie różnorodności pokarmów  w  diecie i  regularności przyjmowania  posiłków w  ciągu  dnia.  Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciłam uwagę na to, co, i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm był w dobrej kondycji. Tłumaczyłam, dlaczego należy ograniczać spożywanie słodyczy i słodkich napojów, a zwiększać spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie, zachowanie i samopoczucie. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Potwierdziłam, że ważnym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęcałam uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem. Dzięki temu spotkaniu zainteresowani dowiedzieli się, jakie potrawy stanowią budulec do zdrowego rozwoju organizmu dziecka, ale także jakie potrawy i produkty wpływają  szkodliwie na rozwój człowieka. Spotkanie na temat zdrowego stylu życia zachęciło dzieci do bardziej świadomego dbania o własne zdrowie przez stosowanie zbilansowanej diety. Na zakończenie ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci na zaprojektowanie "Talerza pełnego zdrowia" , a także rozdano dzieciom upominki w postaci kolorowanek.

  

Gryf Kościerski, Piątek 6 listopada 2015

 

 

Dnia 10.04.2014 r. odbyły się prozdrowotne warsztaty z rodzicami podsumowujące akcję promującą prawidłowe żywienie. Wraz z panią dietetyk dzieci w formie zabawy poznawały walory zdrowotne warzyw i owoców popijając przy tym naturalny sok marchwiowy oraz przegryzając marchewkowe "frytki". Następnie dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały słodką sałatkę owocową i fantazyjne kanapki, których z chęcią podjadały już w trakcie przygotowań. Na koniec przedszkolaki "Wytańczyły witaminy" wykonując układ taneczny wraz z Kubusiem. Mam nadzieję, że warsztaty przyczynią się do zaszczepienia w dzieciach zasad właściwej diety i zachęcą je do spożywania warzyw, owoców i picia soków każdego dnia.

  

 

 

Marzec i kwiecień były bardzo pracowite dla koordynatorów związanych z projektem "Zaburzenia Odżywiania". Wraz z współtwórcami edukowaliśmy młodzież o przyczynach oraz zagrożeniach wynikających z zaburzeń odżywiania. Razem z uczniami przedyskutowaliśmy różne formy pomocy dla osób z problemami żywieniowymi.

 

 

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się dietetyk. Wiedzę o właściwych nawykach żywieniowych dzieci zdobyły w trakcie odgadywania zagadek, słuchania wierszyków, rozwiązywania quizu "prawda czy fałsz?" oraz układania poszczególnych kondygnacji piramidy żywieniowej. Dzięki powyższemu dzieci zapoznały się z tym, co jeść i w jakich ilościach. Teraz już doskonale wiedzą, że podstawą zdrowej diety są produkty zbożowe, że powinny jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a unikać niezdrowych produktów takich jak słodycze, frytki, hamburgery, chipsy czy też coca-cola. My - dorośli, też musimy pamiętać o tym, że: "od tego, co jemy i pijemy zależy to, jak długo żyjemy".

  

 

adidas eqt support ultra primeknit vintage white adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support ultra boost bold orange release date adidas eqt support ultra primeknit adidas eqt support adv adidas eqt support adv adidas eqt support adv adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support 9317 turbo red releases tomorrow where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support 93 17 still breeze glitch camo adidas eqt support 9317 glitch camo still breeze adidas eqt support 9317 glitch camo still breeze adidas eqt support 9317 glitch camo still breeze first look adidas eqt support 9317 glitch camo still breeze adidas eqt support 93 17 glitch camo still breeze